+420 725 805 738
Ceník Ceník

FAQ

Na tajné služby si u nás nehrajeme.
Nejčastěji odpovídáme na tyto otázky.

Na začátek
Vybavení

Vybavení

Dají se zásahy kuličkou vyprat?

Paintballová kulička je naplněna potravinářským barvivem ekologického a biologicky odbouratelného složení. Stačí oblečení vyprat tak, jako jste ho prali už mnohokrát - a po zásahu kuličkou nebude ani stopy. Mimochodem, pro hru vám rádi půjčíme speciální oděv, takže kontakt s paintballovou barvou nemusíte řešit vůbec.

Je možné si přinést vlastní vybavení nebo kuličky?

Ano, umožňujeme to v rámci soukromých her i veřejných her pro všechny a veřejných her pro pokročilé. Pro zbraně však existují omezení daná parametry zbraně. Pokud si zbraň půjčujete od nás, musíme trvat na tom, abyste si koupili kuličky přímo v našem areálu (běžná cena munice je 1 Kč/ks.)

Co všechno si mám vzít s sebou a co na sebe?

Nepotřebujete nic, než sportovní či armádní (pevnou, pro běh vhodnou) obuv. Donést si můžete také silnější oblečení k venkovnímu použití, nicméně není problém zapůjčit si od nás vojenské overaly, rukavice a ochranné vesty. V zázemí hřiště pak dostanete veškerou výzbroj a výstroj (masku, zbraň a potřebné množství kuliček) i drobné občerstevní.

Jaké kuličky u vás používáte?

V závislosti na sezóně a počasí střídáme několik typů kvalitních paintballových kuliček od osvědčených výrobců. V případě bližšího zájmu se na nás neváhejte obrátit - rádi vám sdělíme veškeré podrobnosti o tom, jakou munici máme právě na skladě.

Bezpečnost

Bezpečnost

Mohou se hry účastnit nezletilí a děti?

Dle zákona smí s paintballovým značkovačem (který je zbraní kategorie D) samostatně manipulovat osoby starší 18 let. Osoby mladší 18 let mohou značkovač používat pouze pod dohledem osoby starší 18 let. Naším přátelským doporučením je, aby hráči bylo alespoň 10 let, nikomu však tuto věkovou hranici striktně nenutíme – víme, že jde o velice individuální záležitost. Na našem hřišti obvykle vyžadujeme doprovod zákonného zástupce u dětí do 15 let a doprovod osoby starší 18 let u osob mezi 15 a 18 lety. Po předchozí dohodě je však možné, aby dozor nad osobou mladší 18 let převzal náš pořadatel nebo organizátor.

Je zásah kuličkou bolestivý?

Ne moc. Každý člověk je jinak senzitivní a má jiný práh bolesti, takže nelze paušalizovat, žádná velká tyranie se ale nekoná. Jsou i lidé, kteří rádi hrají paintball pouze v kraťasech a tričku. V takovém případě zásahy opravdu více štípnou a mohou zanechat i nepěknou modřinu, pokud si ale vezmete dostatečné oblečení na celé tělo, případně více vrstev, zásahy ucítíte, ale bolestivé nejspíše nebudou. Na hru vám navíc půjčíme speciální paintballový overall a v případě zájmu též ochrannou vestu.

Je paintball nebezpečný?

Statistiky pojišťoven potvrzují, že paintball je bezpečnější než jiné běžně provozované sporty, včetně fotbalu nebo florbalu. Možné to je zejména díky striktnímu dodržování bezpečnostních pravidel, na která pečlivě dbáme (ochranná maska je na obličeji po celý pobyt v herním prostoru, ochraný návlek na hlavni kdekoli mimo hřiště apod.).

Hrají paintball i ženy?

V paintballu neexistují žádné rozdíly mezi ženami a muži. Je vhodný pro většinu lidí bez ohledu na věk či fyzickou kondici.

Dárkové poukazy

Dárkové poukazy

Na co všechno poukaz bude?

To je na vás. Volit můžete mezi poukazem, který určí, s jakým vybavením a v jakém počtu bude darovaná hra probíhat - nebo určíte jen hodnotu darované hry. Výhodou první varianty je, že na poukazu nebude uvedena částka, kterou jste za voucher zaplatili. Předností druhé je, že výbavu a počet hráčů vybírá sám obdarovaný.

Kde všude lze poukaz uplatnit?

Naše dárkové poukazy lze proměnit za hru v jakémkoli z našich areálů, které budou v dané době v provozu.

Do kdy bude poukaz platný?

Dárkové poukazy mají standardně platnost 1 roku. Pokud si budete přát platnost prodloužit, je to možné po domluvě s naším rezervačním oddělením.

Jak za poukaz zaplatím?

Za dárkový poukaz můžete zaplatit v hotovosti na některém z našich hřišť, bankovním převodem, kartou a také na dobírku. Způsob platby si sami zvolíte ve formuláři, jehož prostřednictvím budete poukaz objednávat.

Jakým způsobem mi poukaz doručíte?

V objednávkovém formuláři zvolíte jednu ze tří variant doručení: osobní převzetí na našich provozovnách, doručení poštou, zaslání e-mailem v elektronické podobě.

Za jak dlouho budu poukaz mít?

Toto se odvíjí od způsobu doručení, který si sami zvolíte při objednávce. Elektronický poukaz zasíláme e-mailem ihned po přijetí objednávky, platným se stává ale až v momentě uhrazení objednávky. V případě doručení prostřednictvím České pošty odesíláme do 24 hodin od uhrazení. Při osobním převzetí na provozovnách je poukaz připraven do 24 hodin od přijetí objednávky.

Doprava

Doprava

Je možné dostat se k vám i jinak než autem?

Buďte bez obav. Indoorová hala na pražské Létné je pohodlně přístupná všemi běžnými způsoby dopravy, obzvláště příjemná je procházka Letenskými sady. Na další hřiště se bez problému dostanete hromadnou dopravou, přičemž od okolních zastávek vás rádi bezplatně dovezeme až do samotného areálu.

Jste schopni s dopravou nějak pomoci?

V případě zájmu o dopravu naváhejte kontaktovat rezervační oddělení. Kromě svozu z okolních zastávek MHD vám rádi zajistíme i dopravu prostřednictvím osvědčených taxi služeb, a to dle předem stanovených tarifů.

Je kde u vás zaparkovat?

Prostory pro parkování jsou v přímé blízkosti všech našich areálů a nebývá s ním problém. Možnosti parkování uvádíme vždy na stránce konkrétního areálu v sekci Kudy na hřiště.

Průběh hry

Průběh hry

Kolik kuliček průměrně hráč vystřílí?

Toto je velmi individuální záležitost, která se odvíjí zejména od zkušenosti hráče, způsobu hry i konkrétní herní pozice hráče (útok, obrana, krytí spoluhráčů...). Můžeme tak hovořit jen o hrubém průměru, který činí cca 300 kuliček. Najdou se ale i hráči, kteří zvládnou během tří hodin vystřílet klidně i 800 kuliček, ale i tací, kteřím stačí pouze 150 ks munice na celou akci.

Hraje se i za deštivého počasí?

Možná byste se divili, jak oblíbený bývá paintball v dešti. Nikoho k tomu však nenutíme a děláme vše pro to, aby každý dostal takový komfort, jaký potřebuje. Součástí většiny hřišť je zastřešené a vytápěné zázemí i bar s teplými nápoji. Pro případ opravdu špatného počasí pak máme scénáře, které se z převážné části odehrávají pouze v budovách a dalších zastřešených prostorách.

Jak dlouho trvá jedna hra?

Herní doba závisí zejména na konkrétním typu hry. Organizátor vždy dává na výběr z variant, které zvolil vzhledem k počtu hráčů, jejich zkušenostem apod. Jsou mezi nimi hry na několik minut i na celé hodiny. Mezi jednotlivými hrami probíhají několikaminutové pauzy (s ohledem na potřeby hráčů).

Jak dlouho můžeme hrát celkově?

Nebudeme vás omezovat více, než je třeba vzhledem k pravidlům bezpečnosti. Pokud kapacita a obsazenost hřiště dovolí, je jenom na vás, na jak dlouho si hru rezervujete. Osobně však doporučujeme 3 hodiny. Všechno to běhání, skákání a přikrčování bývá fyzicky vyčerpávající, takže běžný hráč (pokud si nedává delší pauzy) není o mnoho delšího pobytu schopen.

Kdy být na místě? S předstihem, nebo na čas rezervace?

Nejlépe uděláte, když na hřišti budete 30 minut před začátkem hry. Něco vám zabere registrace na baru, něco převlečení a převzetí vybavení. Ve zbylém čase se můžete "rozkoukat" a občerstvit se před hrou. Půlhodinová rezerva je obzvláště na místě v případě otevřených her, kde se před začátkem schází více skupin zároveň a registrace je tím časově náročnější.

Děláte během hry přestávky, nebo se hraje po celou rezervovanou dobu?

Ano, přestávky jsou občas třeba už kvůli doplnění munice a vzduchu v tlakových lahvích. Děláme je tak dlouhé, aby si hráči dostatečně vydechli, občerstvili se a probrali ve svém týmu taktiku boje. Pokud ani jedno z toho zrovna nebudete potřebovat, není problém pokračovat bez pauzy. V tomto jste velitelem akce vy.

Co když někdo nezvládne hrát celé 3 hodiny?

Zajatce nebereme, a tak hru můžete ukončit i před uplynutím rezervované doby. Chápeme, že paintball může být fyzicky náročnější aktivita, a počítáme s tím, že celé 3 hodiny nemusí ustát každý. Zároveň vás ale může uklidnit, že se s tím nesetkáváme často ani u hráčů, kteří nejsou žádnými velkými sportovci - ať už díky pauzám, které děláme, nebo čistě z adrenalinové podstaty celé hry. Uvidíte, že na konci sami budete překvapeni, co všechno jste na hřišti zvládli.

Je možné hru protáhnout nad rezervovanou dobu?

Pokud po vás nečekáme nikoho dalšího, bude pro nás ctí, když se zdržíte. Koná-li se však vaše hra o víkendu či uprostřed sezóny, není volné hřiště příliš pravděpodobné. Naše areály jsou v těchto časech nejnavštěvovanější, takže vás po uplynutí rezervované doby nejspíše přijde vystřídat další skupina. Je dobré s tím počítat již při rezervaci a raději se objednat na 4hodinový termín. Při všem tom nasazení hry poměrně rychle utíkají a s pauzami mezi nimi vše uplyne rychleji než oblíbený film.

Ostatní

Ostatní

Kolik nás musí být, aby se hra uskutečnila?

Vzhledem ke kapacitě našich paintballových areálů a k nákladům na jejich provoz běžně přijímáme rezervace pro skupiny od šesti až osmi hráčů. Hrát můžete i v menší skupině (od dvou lidí) - po předchozí domluvě, případně s určitým finančním dorovnáním rozdílu oproti šesti- až osmičlenné výpravě. Pro výpravy menšího počtu lidí vřele doporučujeme zúčastnit se některé z pravidelných veřejných akcí, otevřených jednotlivcům i skupinám. Případně si můžete založit vlastní veřejnou akci, pro kterou se pokusíme sehnat vám vhodné soupeře či spoluhráče, a to dle vašich požadavků: od naprostých začátečníků až po pokročilé hráče s vlastním vybavením.

Co když je nás na soukromou hru málo?

Doporučujeme některou z veřejných akcí, která je pro takovou situaci jako dělaná. Lze si také rezervovat soukromou hru a nechat ji otevřenou pro ostatní zájemce, přičemž si sami můžete stanovit vlastní podmínky: zda půjde o hru otevřenou pouze začátečníkům, nebo zda bude pro všechny zájemce, případně zda ji necháte otevřenou třeba pouze pro hráče do 15 let, pro hráče od 18 let apod. Řešením je také soukromá hra, v níž si doplatíte za chybějící hráče.

Můžeme si u vás zahrát i v zimě?

Všechny své areály provozujeme celoročně. Hry mezi měkkými sněhovými závějemi bývají pro naše návštěvníky nevšedním zážitkem, pro který se ještě v té samé sezóně rádi vrací. Jsme plně připraveni pro případ nepříznivých klimatických podmínek, zejména výkonným vytápěním v plně zastřešeném zázemí, sociálním zařízením i barem, na kterém podáváme teplé nápoje a drobné občerstvení.

Z čeho se paintballové kuličky vyrábí?

Obal kuličky je vyroben ze ztuženého tuku. Obdobný materiál je použit u rozpustných lékařských kapslí. Náplň kuličky je tvořena potravinářským barvivem a utajenou směsí látek, které jsou dle záruk výrobce ekologické a biologicky odbouratelné.

Je nutné opustit areál hned poté, co hra skončí?

Po skončení hry není problém se v areálu zdržet, vše vydýchat a podělit se o své zážitky u piva nebo limonády. Je naprosto běžné, že si zde hráči protáhnou pobyt klidně o dvě hodiny.

Budeme mít hřiště jen pro sebe ?

Pokud si rezervujete soukromou hru tak ano, k vaší skupině se nemůže připojit nikdo jiný (pokud si výslovně nebudete přát opak).